Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Popis nehnuteľnosti

Realitná kancelária RH-Invest s.r.o. exkluzívne ponúka na predaj 4 byty v 8 bytovej oddelenej budove pri bývalej Hlavnej Pošte so samostatným vchodom z Kúpeľnej ulici v Nitre. Budova má súpisné číslo 4969 a orientačné 3.

Budova je technicky postavená z betónu a tehál.

Bytová budova bola skolaudovaná v rokoch 1951-1952 a bola postavená ako prístavba k Hlavnej budovy pošty, ktorá je v súčasnosti vedená ako industriálna národná pamiatka (kód 201) a bola postavená v roku 1932. Táto bytová budova je vedená na LV 8481 na parcele 1577/2 o výmere 171 m2, s účelom využívania stavby ako nebytová budova - pozemná stavba - poštová budova. Tento účel využitia bol zapísaný pri rozdelení od bývalej budovy pošty a nevychádza z historického spôsobu využívania tejto bytovej budovy - od kolaudácie  v roku 1952 bola budova neustále využívaná pre ubytovanie zamestnancov pošty. Z toho dôvodu napriek tomu, že súčasný zápis využitia tejto budovy je ako nebytová je jej reálne využitie ako bytová, kolaudácie a historické podklady z roku 1952 máme k nahliadnutiu v RK ako overené kópie z historického archívu. Táto samostatne stojaca budova je situovaná v pamiatkovej zóne, kód 203.

Vstup do budovy je od Kúpeľnej ulici, pár schodov na vyvýšené prízemie a centrálne schodisko vedie až na 3NP. Zo zadnej časti budovy smerom na dvor vo vnútrobloku pošty je vstup do tejto budovy, v rámci vecného bremena je ošetrený tento prístup k budove pešou nohou cez tento vnútroblok.

Vedľa dverí, ktoré vedú do vnútrobloku je aj vstup do pivničných priestorov, ktoré v minulosti využívali zamestnanci pošty ako pivnice a práčovňu, svetlá výška pivníc je 220 cm, v priestore pivníc sú vedené prívody plynu, vody a kanalizácie.

V budove je 8 bytov, na predaj je možnosť kúpiť 4 byty nad sebou so strechou a podielom na spoločných pivničných priestoroch do osobného vlastníctva. Byty sú v pôvodnom stave, všetky majú drevené dubové podlahy, keramickú dlažbu v kúpeľni a kuchyni, pôvodné okná, zárubne a dvere z masívu, vysoké stropy cca 280 cm, a v každom byte je rozvod plynovej a elektrickej prípojky.

Na predaj sú byty napravo - na vyvýšenom prízemí sa nachádza napravo 1-izbový byt o výmere 50m2, ktorý ako jediný nemá balkón do dvora. Nad ním na pravej strane od schodiska sa nachádzajú ďalšie tri 2-izbové byty s rovnakou výmerou 60m2 a všetky majú balkón do dvora a aj smerom na Kúpeľnú ulicu.

Na vyvýšenom prízemí naľavo sa nachádza 2-izbový byt bez balkónu smerom na Kúpeľnú ulicu o výmere 65m2. Nad ním sa nachádzajú na 1 NP a 2 NP rovnaké 2-izbové byty, ktoré majú zastavané balkóny smerom na Kúpeľnú ulicu a z toho dôvodu sú tieto obidva byty najväčšie v budove s výmerou 68m2. Na 3NP je takisto 2-izbový byt, ktorý nemá zastavaný balkón a úžitková plocha bytu mimo výmery balkónu je 64m2. V ponuke odkúpenia je aj strecha nad vrchným bytom na 3NP. Byt na 3NP je možný prerobiť ako mezonet s plochou totožnou na streche ako je byt.

Podiel na spoločných chodbách a podiel v pivnici podľa výmery. Máme súhlas so zastavaním strechy ako odstúpené podkrovie (budova je vedená ako prízemie a 3NP a z toho dôvodu je možné zastavať strechu ešte jedným podlažím podľa kladného stanoviska ÚPI Mesta Nitra - k nahliadnutiu v RK)

Dokumenty k nahliadnutiu:

1. ÚPI k nadstavbe

2.  podrobné architektonické zameranie budovy v rezoch a plochách

3. GP vecného bremena

4. historické overené dokumenty ku kolaudácii zo štátneho archívu

5. veľa ďalších dokumentov, projektov a GP

Cena na vyžiadanie v RK. Hľadáme iba záujemcu s hotovosťou. Rýchle jednanie do konca mesiaca!

Vlastnosti

Status:
aktívne
Vlastníctvo:
firemné
Stav:
pôvodný
Celková plocha:
855 m2
Úžitková plocha:
684 m2
Plocha pozemku:
171 m2
Počet podlaží:
4
Balkón:
áno
Kúpeľňa:
áno
Energetický certifikát:
nie
Klimatizácia:
nie
Káblová televízia:
nie
El. napätie:
230/400V
Parkovanie:
áno
Voda:
verejný vodovod
Krb:
nie
Zariadenie:
nezariadený
Garáž:
nie
Inžinierske siete:
áno
Kanalizácia:
Verejná kanalizácia
Plyn:
áno
Internet:
nie
Materiál:
tehla
Zateplený objekt:
nie
Terasa:
nie
Vykurovanie:
áno
Pivnica:
áno
Pivnica plocha:
170 m2

Pozrieť na mape

Maklér

Ing.Roman Hrivňák

Ing.Roman Hrivňák

Konateľ

  • Slovensky
  • Česky
  • English

Radi Vám poradíme